Neked mit jelent a biszexualitás?

Avatar
Virág85
Hozzászólások: 38
Csatlakozott: vas. júl. 09, 2017 4:29 pm
Tartózkodási hely: Szabadka

Neked mit jelent a biszexualitás?

HozzászólásSzerző: Virág85 » csüt. aug. 10, 2017 11:56 am

Kedves fórumozók!

Beszélgetésre hívlak Titeket e fórum keretén belül:)
Tavaly bújtam elő biszexuálisként és egyre inkább tapasztalom az életemben, hogy ez az orientáció nem jelent egyértelmű válaszokat és mindenki másként éli meg. Szívesen levelezék nyitott és elfogadó szemléletű személyekkel, akikkel kürüljárhatnánk ezeket a témákat.

Üdv mindenkinek!

Naplemente44
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: kedd aug. 29, 2017 6:03 pm

Re: Neked mit jelent a biszexualitás?

HozzászólásSzerző: Naplemente44 » kedd aug. 29, 2017 6:23 pm

Kedves"Előbújó". Kb 3 éve történt, hogy elindultam ezen az úton, és tévedtem el a két világ között. Nem tartozhatok ide, de már nem érzem oda valonak sem magam. Vonzanak a Nők. Belülről látom őket, ezért nincs számomra csúnya Nő. De családom van és ezen nem szeretnék változtatni még a legédesebb Hölgy kedvéért sem . Hogy mit jelent a biszexualitás? Lehet hamarabb kellett volna megélni. Így sok a szorongás. A titok, ami egyszerre csodás és veszélyes. Egyenlőre ennyi. Ezek voltak az első gondolataim. Üdvözlettel! Naplemente.

Luwika
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: szer. máj. 31, 2017 12:11 pm

Re: Neked mit jelent a biszexualitás?

HozzászólásSzerző: Luwika » szer. aug. 30, 2017 10:20 am

Naplemente44
Szivesen olvasnám a további gondolataidat , érzéseidet.

Naplemente44
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: kedd aug. 29, 2017 6:03 pm

Re: Neked mit jelent a biszexualitás?

HozzászólásSzerző: Naplemente44 » szer. aug. 30, 2017 11:40 am

Köszönöm Kedves Luwika. De be lehet kapcsolódni. Várom én is a tapasztalatokat. Eleinte sokat gondolkodtam, mi indított el. Végig bennem volt, vagy kellett egy lökést egy Hölgytől, vagy soha nem történt volna meg, ha a házasságom rendben van. Minden sorban össze játszott. Össze zavarodtam. Ezt az oldalt találtam meg akkor anno. Ide írtam. Nem tudom mit vártam igazából, de meglepődve tapasztaltam, sokan vannak így. Nők, akik házasságban élnek, de keresnek valamit, vagy csak kíváncsiak milyen lehet egy Nő érintése. Elvált Hölgyek, akik már tudták mit keresnek. Szép lassan nyílt meg ez a világ. Szerencsém volt. :) Üdvözlettel: Naplemente!

Avatar
Zattarra
Hozzászólások: 35
Csatlakozott: szer. máj. 31, 2017 1:08 pm

Re: Neked mit jelent a biszexualitás?

HozzászólásSzerző: Zattarra » csüt. aug. 31, 2017 6:29 am

Nagyon sok nő van ilyen helyzetben csak kevessen teszik meg "ezt" a lépést. Hosszú évekig voltak férjnél, gyerekük van, elváltak és most meg boldog párkapcsolatban élnek egy Nővel. Vagy pont párjukat keresik.

Avatar
Virág85
Hozzászólások: 38
Csatlakozott: vas. júl. 09, 2017 4:29 pm
Tartózkodási hely: Szabadka

Re: Neked mit jelent a biszexualitás?

HozzászólásSzerző: Virág85 » csüt. aug. 31, 2017 10:58 am

Kedves Fórumozók!

Örülök, h írtatok és beszélgetünk :)
Valóban bonyolult ez a kérdéskör. Amíg nem jutottam el a teljes elfogadásig, én is sokáig össze voltam zavarodva. Később egyszerűbb lett, de semmiképpen nem egy egyismeretlenes egyenlet. Csatlakozom a hozzászóláshoz, miszerint ha előbb vannak tapasztalataink, akkor könnyebb. Viszont mindenkinek másként alakul az élete. Sokáig halogattam én is a kezdeményezést és azt mostanra már sajnálom. Viszont soha nem késő. Bár nem leltem tartósan párra, de megismertem új embereket, lettek tapasztalataim és mindezeknek köszönhetően sokkal jobban önmagamnak érzem magam.

Üdv mindannyiótoknak és várom válaszaitokat!

Naplemente44
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: kedd aug. 29, 2017 6:03 pm

Re: Neked mit jelent a biszexualitás?

HozzászólásSzerző: Naplemente44 » csüt. aug. 31, 2017 11:43 am

Mégis, valahol magányos út ez. Megtörtént Veled. Elkezdtél másképp, másként érezni. Nem ezzel az érzéssel, tudattal születtél. De megtörtént. Egyre jobban benne élsz. Vágysz a Nőre, magad sem tudod miért. Kinek mondod el? Kiben bízol meg? Régebben aki biszexuális-nak vallotta magát, unatkozó "ribanc"nak gondoltam. Ilyen nincs... kitalálta. - Akkor ki vagyok én? Ki lettem én? Miért változtam meg? Igen, ha újra kellene kezdeni, már Nővel kezdeném!

Avatar
Virág85
Hozzászólások: 38
Csatlakozott: vas. júl. 09, 2017 4:29 pm
Tartózkodási hely: Szabadka

Re: Neked mit jelent a biszexualitás?

HozzászólásSzerző: Virág85 » pén. szept. 01, 2017 11:52 am

Kedves Naplemente!
Valóban konfúzióval teli az út, de magamból kiindulva tudom, h bizony én is bonyolítottam még rajta. Valószínűleg sokan vagyunk, akik túlgondolkodunk és szeretnék mindent tisztán átlátni, de az élet bizony nem ilyen. A szexuális orientációk bizonyítottan veleszületettek. Magam is sokat változtam több téren kamaszkorom óta, de attól még ugyanaz a személy vagyok. Azt tapasztalom, h fontosabb a tapasztalataim integrálása és az aktívabb élet a sablonoknál. Együttérzek Veled és kívánom, h lelj megnyugvásra és boldog kapcsolatra!

Naplemente44
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: kedd aug. 29, 2017 6:03 pm

Re: Neked mit jelent a biszexualitás?

HozzászólásSzerző: Naplemente44 » szomb. szept. 02, 2017 4:52 am

Köszönöm Virag85. Aranyos vagy. De arról volt szó, mindenki leírja a tapasztalatait. Én elkezdtem kiírni. Írjatok Ti is. Hogy mi a Ti történetek! Várom! Üdvözlettel mindenkinek!

Avatar
Szabi
Hozzászólások: 30
Csatlakozott: kedd máj. 30, 2017 2:01 pm
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Neked mit jelent a biszexualitás?

HozzászólásSzerző: Szabi » szomb. szept. 02, 2017 8:01 am

Virág, én úgy tudom, hogy nincsenek egyértelmű bizonyítékok arra, hogy az orientáció velünk születik.
Leírom én is röviden a történetem.
Gyerekként fiús voltam, fiús játékokkal játszottam, fiú szerettem volna lenni. Sokan el sem hitték, hogy nem fiú vagyok. Mikor elkezdett nőni a mellem, szégyelltem. Már kiskoromban észrevettem, hogy a meztelen nők látványa is izgat, sokkal jobban, mint a férfiaké. Kamaszként a filmekben a férfi főhőssel azonosultam, a nagyon nőies nők társaságában zavarban voltam, játszottam nekik a macsót. Mikor láttam, hogy kilógok a sorból, kerestem magamnak egy srácot, hogy abba legyek szerelmes. Elkezdtem nőiesen öltözködni. Mindent megtettem, hogy 'normális' legyek. A húszas éveim közepére már több pasin is túl voltam. Volt, amelyikkel évekig együtt is éltem. Eközben nőkre vágytam, de ezt annyira sikerült elnyomni magamban, hogy többször voltak velük erotikus álmaim. Több barátnőmbe lettem titokban szerelmes. Kb 26 éves koromban volt először nem plátói a szerelem nővel. Akkor nagyon megijedtem, közben mégis felszabadultnak éreztem magam. De még mindig nem tettem le arról, hogy a társadalom által elvárt normák szerint éljek. Próbálkoztam még pár férfivel. 29 éves koromra jutottam el oda, hogy nem akarok másoknak megfelelni. Ez 97-ben volt. Biztos azért tartott ilyen sokáig, mert akkor még alig volt információnk a leszbikusságról, ami volt az is nagyon elrettentő. Akkor még híre sem volt az internetnek. Azóta csak nőkkel voltam. Leszbikusnak mondom magam, de nyilván nem tudtam volna férfiakkal együtt lenni, ha nem lenne bennem bi hajlam. Ma sem hagy teljesen hidegen a férfi test, de engem a puszta szex nem érdekel, és lelkileg csak a nők vonzanak. Sokan a biszexualitást a monogámiával teljesen ellentétes dolognak tartják. Sokan rettegnek attól, hogy pasi lesz az utódjuk, de attól még jobban, hogy valami hiányozni fog a biszexuálisnak, ha 'csak' nővel van, kevés lesz neki, és előbb-utóbb félrelép. Szerintem ugyanolyan kellemetlen akár nővel, akár férfival csalnak meg. Bármilyen nemű az utódom a szakítás fáj. Sok biszexuális van, aki monogám. Sokan vagyunk, akik már el sem tudjuk képzelni, hogy pasi érjen hozzánk. Mivel ezt elég hosszadalmas elmagyarázni, és sokan bizalmatlanok, én sosem vallottam magam biszexuálisnak, egyszerűbb a leszbikusok közé sorolnom magam. Sok helyen sok embernek meséltem már el eszmélésem, és önelfogadásom történetét. Az igazság az, hogy ez többlépcsős folyamat volt. Először heteróként éltem, és igyekeztem ezt el is hinni magamnak. Aztán coming outoltam a környezetemnek leszbikusként. Ma már ezt mindenhol vállalom is. Jóval több idő kellett, hogy bevalljam magamnak biszexualitásomat, a leszbikusok bifóbiája miatt. Ezt nyíltan nem vállalom sehol, már csak azért sem, mert nem vágyom férfiak közeledésére. Itt és most írtam ezt le ebben a formában először.

Avatar
Virág85
Hozzászólások: 38
Csatlakozott: vas. júl. 09, 2017 4:29 pm
Tartózkodási hely: Szabadka

Re: Neked mit jelent a biszexualitás?

HozzászólásSzerző: Virág85 » szomb. szept. 02, 2017 1:03 pm

Kedves Szabi!

Köszönöm, h írtál Te is :) Üdv a fedélzeten!

Sajnos a biszexualitással kapcsolatos előítéletek egy része számomra is ismerős. Emlékszem a régebbi nő nőt keres hirdetésekre, amelyekben szerepelt: ,,biszex kizárva". Sokan elrohanunk a számunkra idegen, nem érthető dolgoktól, szerintem itt is erről van/volt szó. A monogámia valóban nem egyszerű kérdés, viszont egyezem a véleményeddel, miszerint a személyt szeretjük és ez a lényeg.

Kedves csendben olvasók, Ti mit gondoltok?

Naplemente44
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: kedd aug. 29, 2017 6:03 pm

Re: Neked mit jelent a biszexualitás?

HozzászólásSzerző: Naplemente44 » szomb. szept. 02, 2017 1:19 pm

Én magam részéről nagyon örülök hogy lassan elkezdünk" előbújni". Virág! Leírod a Te történetedet? Köszönöm én is Szabi hogy megosztottad velünk. Furcsa visszagondolni, hogy gyerek koromban miért egy kislánynak akartam imponalni. Ezek a dolgok es sok más mint mozaikok rakodtak össze és értettem meg egy csomó mindent eddigi életemben.

Avatar
Virág85
Hozzászólások: 38
Csatlakozott: vas. júl. 09, 2017 4:29 pm
Tartózkodási hely: Szabadka

Re: Neked mit jelent a biszexualitás?

HozzászólásSzerző: Virág85 » szomb. szept. 02, 2017 3:05 pm

Köszönöm a noszogatást, írok én is. :) Előző üzenetben alkalmazott mozaik hasonlat nagyon találó az én történetemben is.

Vonzódásom az ellenkező nem felé mindig egyértelmű volt, viszont az időről-időre visszatérő leszbikus vágyakkal nagyon sokáig nem tudtam mit kezdeni. Sok feszültséget okozott és bár több személlyel igyekeztem beszélni erről, döntő többségben különböző módon megfogalmazott elutasítást kaptam. Utólag visszatekintve sok esemény és plátói vonzalom értelmet nyer. Tavaly mertem csak kapcsolatot kezdeni egy hölggyel és bár nem lett hosszútávú a románc, sokat köszönhetek Neki.

Üdv mindenkinek!

Naplemente44
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: kedd aug. 29, 2017 6:03 pm

Re: Neked mit jelent a biszexualitás?

HozzászólásSzerző: Naplemente44 » szomb. szept. 02, 2017 10:23 pm

Köszönöm Virág hogy leírtad. Számomra nem derült ki, hogy életed mely szakaszában kezdődött ez. Van férjed, vannak gyerekeid? Mert akkor már minden más. Ha a 85 a születési evedet mutatja, fiatalabb vagy mint én. Jóval. Más mikor már benne vagy egy családban. És felelősség gel tartozol a gyerekek miatt. Én úgy gondolom a leszbikus Ság olyan mint a balkezes ség. Veleszületett. A biszexualitás meg.......... nem is tudom. Elfajzott. Ne ertsetek félre. Hiszen benne vagyok. Egyre jobban. Próbálom megérteni. Keresem a választ. Látom hogy nem vagyok egyedül. Nekem az apróhirdetésekben az volt mindig furcsa, hogy " kezdők kíméljenek". Miért? Hiszen mindenki szűzen kezdi. Aztán megértettem a leszbikus ok miért félnek. Mert kipróbálni egy Nővel....az teljesen más. És sokan nem úgy élik meg. Nincsenek felkészülve. Sok a lelkiismeret furdalás. ....... Írjatok kérlek. Kinek mi a véleménye.

Avatar
Szabi
Hozzászólások: 30
Csatlakozott: kedd máj. 30, 2017 2:01 pm
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Neked mit jelent a biszexualitás?

HozzászólásSzerző: Szabi » vas. szept. 03, 2017 7:08 am

Pont fordítva gondolom, mint te Naplemente. Szerintem az emberek zöme alapból biszexuáiis. Az eltérések, vagy traumákból adódhatnak, vagy abból, hogy az orientáció nem két vagy három skatulya, hanem egy spektrum, aminek különböző pontjain állhatunk. Ha valakinek jóval kisebb a vonzódása az azonos neműek, mint az ellenkező neműek felé, illetve fordítva, az a kisebb vonzódást társadalmi elvárások miatt simán elnyomhatja, akár egész életében. Egyébként ezzel kapcsolatban már voltak kutatások, amik szintén azt mutatták ki, hogy sokkal többen biszexuálisok, mint hinnénk. Mivel az emberek ezt az orientációt sokkal nehezebben tudják kezelni, jóval elutasítóbbak vele, mint a melegséggel, ezért nagyon kevesen vallják be magukról.


Vissza: “Biszexualitás”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 20 vendég