Neked mit jelent a biszexualitás?

Avatar
Zattarra
Hozzászólások: 35
Csatlakozott: szer. máj. 31, 2017 1:08 pm

Re: Neked mit jelent a biszexualitás?

HozzászólásSzerző: Zattarra » csüt. szept. 21, 2017 11:53 am

Szabi...BIG LIKE

Avatar
Virág85
Hozzászólások: 38
Csatlakozott: vas. júl. 09, 2017 4:29 pm
Tartózkodási hely: Szabadka

Re: Neked mit jelent a biszexualitás?

HozzászólásSzerző: Virág85 » szomb. szept. 23, 2017 1:30 pm

Jó érzelmileg intelligens bejegyzéseket olvasni. :)
Sok mindennel egyetértek, de azt is jelezném, h kicsit utópisztikusnak tartom a véleményeteket. Nem a hozzáállás, hanem a megvalósíthatóság miatt. A cél lehet és kell is, h törekedjünk ezekért. Viszont reálisabbnak tűnik számomra, ha ezekkel karöltve valamilyen optimumra törekszünk és korrekt a hozzáállásunk.
A Ti hétvégei gondolataitok?

Avatar
Szabi
Hozzászólások: 30
Csatlakozott: kedd máj. 30, 2017 2:01 pm
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Neked mit jelent a biszexualitás?

HozzászólásSzerző: Szabi » vas. szept. 24, 2017 2:11 pm

Mit jelent az neked Virág, hogy optimumra törekszünk?

Avatar
Virág85
Hozzászólások: 38
Csatlakozott: vas. júl. 09, 2017 4:29 pm
Tartózkodási hely: Szabadka

Re: Neked mit jelent a biszexualitás?

HozzászólásSzerző: Virág85 » vas. szept. 24, 2017 5:06 pm

Szerintem ez a húsz milliós kérdés :)

Pár szempontra gondoltam. Az egyik, h elfogadom az örök szerelem, lelki társ erősen feltételezhető természetét. Másrészt látom a kevésbé lírai szempontok fontos szerepét pl. anyagiak, távolság, élethelyzetek. Az optimum gyakorlati oldalát tekintve az is eszembe jut, h lehetséges, h egy kapcsolatból teljesen más alakul ki, mint amit terveztünk, de attól még lehet jó is. Egyes személyek nem feltétlenül lesznek tartósan részei az életünknek, de attól még gazdagítottuk egymást.

Ti mikre gondoltok ezek kapcsán?

labdajáték
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: vas. szept. 03, 2017 9:50 am

Re: Neked mit jelent a biszexualitás?

HozzászólásSzerző: labdajáték » hétf. szept. 25, 2017 6:25 am

Ha az elvárásaink kialakítása során figyelembe vesszük a racionális lehetőségeinket, ha elég jól ismerjük saját korlátainkat, - mit tudunk tolerálni és mit nem, a cserébe kapott dolog miként módosítja tolerancia határainkat - és még eszközeim is vannak a kapcsolat megtartására, építésére, akkor az optimális sávon belül maradhatunk, hosszabb időn keresztül. Ehhez azonban meg kell érni, sok rosszul végződő kapcsolat érleli meg a jó és tartós kapcsolatra való képességünket, ha tudunk általuk tanulni, tudatosítani dolgokat.
Tükör által homályosan láthatunk csak, azt gondolom, hogy sokkal inkább az optimális felé kell közelítenünk. Ebben az esetben az optimális azt jelenti, hogy mindkét fél számára elég jó a kapcsolat, de nem úgy, hogy egymás kiegészítői. Úgy mondhatnám, hogy akkor és csak akkor optimális a kapcsolat, ha mindkét fél számára akkor is elég jó az, amit egymással tesznek önmagukra vonatkoztatva. Ez az abszolút értelemben optimális. Lehet elég jó a komplementer kapcsolat, pl a szado-mazo esetben, de ekkor ha megfordítjuk a szerepeket, már nem érzik jól magukat. Miért ne lenne megvalósítható az optimális? Azért mert eddig nem sikerült még nem jelenti azt, hogy nem megvalósítható. Csak annyit, hogy eddig nem sikerült. Nem jön könnyen, ez biztos, sőt keményen kell dogozni érte, talán leginkább magunkon. A határtalan szerelem csak határok között létezik, és az is lehet, hogy épp a határok között tud tartós maradni.

jolana
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: vas. júl. 23, 2017 11:23 am

Re: Neked mit jelent a biszexualitás?

HozzászólásSzerző: jolana » hétf. szept. 25, 2017 8:05 am

Sziasztok!
Látom elmélyült a beszélgetés. :) Bennem igazából az a kérdés merül fel a leggyakrabban, hogy miért maradok benne egy kapcsolatban, amikor már nem érzek semmi jövőt benne. Sajnos nem tudom már szeretni a páromat, és szexuálisan se vonz, de ő igényli a szexet, én meg beleerőltetem magam.
A helyzetem egyébként nem lett jobb, olyan értelemben, hogy egyre inkább biszexuálisnak érzem magam, illetve most már majdnem leszbikusnak, aki nagyon vágyik egy lányra, de azért gondolom, hogy inkább biszexualitás ez, mert csak a fiús lányok vonzanak. (Akikben férfiasságot látok.) Voltam kétszer is megint (titokban) leszbiklubban, nem történt semmi, csak nézem a lányokat, olyan szánalmas ez. Kábé mint egy lábatlan gyerek kerekesszékben, aki a parkban nézi a többieket, akik fociznak. Elkezdtem képregényt rajzolni az érzéseimről, mert muszáj, hogy valahogy kijöjjön, annyira fáj. A párom belenézett, és látta a leszbiklubbot. Azt mondtam neki, hogy ez csak egy fantázia, de szerintem nem hiszi el. De most nincs se pénzem, se lelkierőm külön költözni, ő most megint nagyon lelkes, meg akarja oldani a kapcsolatunkat. De közben arra sem figyel oda, hogy orgazmusom legyen. Jó, nem akarom mindenért őt hibáztatni, de magamat sem szidhatom mindig. Szörnyen le vagyok blokkolva, életképtelennek érzem magam. Ha nem lennének a gyerekeim, már lehet, hogy kiugrottam volna az erkélyen.
Elnézést, hogy ideszórom itt a depimet, de szinte sehol sem tudok erről beszélni. Nyilván így új párkapcsolatba kezdeni nem lehet, se férfivel, se nővel, nincs is önbizalmam, szerintem senkinek se kellenék. Rendbe kell szednem magam valahogy. Felelősséget kell vállalnom az életemért. De ez nem egyszerű... (Arról nem is beszélve, hogy még egyenlőre el sem tudom képzelni, hogyan vállalnám fel a környezetem, a családom előtt, ha esetleg összejönnék komolyabban egy nővel.)

Avatar
Virág85
Hozzászólások: 38
Csatlakozott: vas. júl. 09, 2017 4:29 pm
Tartózkodási hely: Szabadka

Re: Neked mit jelent a biszexualitás?

HozzászólásSzerző: Virág85 » pén. nov. 17, 2017 8:09 pm

Nagyon elhallgattunk... Hogy vagytok, mikről gondolkodtok?
Kellemes hétvégét kívánok és írjatok, beszélgessünk!

Brumi
Hozzászólások: 62
Csatlakozott: szer. jan. 24, 2018 12:05 am

Re: Neked mit jelent a biszexualitás?

HozzászólásSzerző: Brumi » szer. jan. 31, 2018 12:43 am

Jolana, hogy alakult az életed? Történt valami változás szeptember óta?

Brumi
Hozzászólások: 62
Csatlakozott: szer. jan. 24, 2018 12:05 am

Re: Neked mit jelent a biszexualitás?

HozzászólásSzerző: Brumi » csüt. ápr. 05, 2018 12:10 pm

Ennek az a következménye, hogy a biszexek leszbikusnak kezdik mondani magukat.

Avatar
Szabi
Hozzászólások: 30
Csatlakozott: kedd máj. 30, 2017 2:01 pm
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Neked mit jelent a biszexualitás?

HozzászólásSzerző: Szabi » csüt. ápr. 05, 2018 7:39 pm

Mi van, ha valaki azt mondja, hogy azért tart a leszbikusoktól, mert találkozott párral, amelyik agresszív és bunkó volt?

Avatar
Szabi
Hozzászólások: 30
Csatlakozott: kedd máj. 30, 2017 2:01 pm
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Neked mit jelent a biszexualitás?

HozzászólásSzerző: Szabi » pén. ápr. 06, 2018 7:22 am

Nem kéne összemosni a fogalmakat. A biszexualitás azt jelenti, hogy valaki képes vonzódni mindkét nemhez. Amiről te beszélsz az a monogámia kérdése. Sok leszbikus van, aki már vállaltan nyitott kapcsolatban él, de van, aki titokban lép félre. Velük nincs bajod? Egyszerűen le lehetne ezt kommunikálni, ha valaki biszexuálisnak mondja magát, csak rá kéne kérdezni, hogy monogám kapcsolatra vágyik, vagy párhuzamosan több párt is szeretne. Ezek az előítéletek épp olyan bántóak, mint mikor azt mondják hogy minden leszbikus agresszív. Nem csak ebben a topikban nyilvánulsz meg előítéletesen és sértően. Sajnos úgy nehéz értelmesen beszélgetni, ha minden érv lepereg rólad, és csak ugyanazokat a dolgokat ismételed.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Szabi pén. ápr. 06, 2018 8:58 am-kor.

Avatar
Szabi
Hozzászólások: 30
Csatlakozott: kedd máj. 30, 2017 2:01 pm
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Neked mit jelent a biszexualitás?

HozzászólásSzerző: Szabi » pén. ápr. 06, 2018 8:52 am

Mirci, attól, hogy átmész személyeskedésbe még nem lesz igazad.
Nem tulajdonítasz kicsit túl nagy jelentőséget a személyednek? Te megjelensz egy-egy témánál, oda borítód az összes bántó előítéleted, és ha megpróbálom megmutatni a gondolkodásod helytelenségét, te azt személyes bántásnak veszed. Sőt úgy gondolod, én csakis veled akarok foglalkozni. Hidd el, nekem sem jön be a te stílusod, és te lennél az utolsó, akitől akarnék valamit. Csak én ezt egyáltalán nem tartottam fontosnak, hogy közöljem veled, miközben egy egy témát boncolgattunk. Ugyanis, a kettőnek nálam semmi köze egymáshoz.
Kár, hogy nem csak én akadok fenn a stílusodon. Vajon a többiek is téged zaklatnak?

Brumi
Hozzászólások: 62
Csatlakozott: szer. jan. 24, 2018 12:05 am

Re: Neked mit jelent a biszexualitás?

HozzászólásSzerző: Brumi » szomb. ápr. 07, 2018 12:54 am

Mindkettőtök ismerős nekem, ha nem is személyesen. Egyikőtök hiperérzékeny, nyilván a múltja meg a személyisége miatt, másikótok észérvekben gondolkodik, és emiatt irritáljátok egymást. Mirci érzelemből reagál, Szabi értelemből. Hacsak nem jártatok már együtt, szerintem nem kellene negatív feltételezésekkel élnetek egymás iránt. Nem kell szeretnetek egymást, de az alapvető udvariasság hasznos lenne. Bár Mirci nagyon hajlamos a gyanakvásra, és sértődékeny - ezért most én is megkapom majd a magamét:) Én akkor voltam ilyen, amikor nagyon ki voltam borulva, és minden sértett, mert lecsökkent a tűrőképességem. Arra akarok kilukadni, hogy szerintem ennek az ellenségeskedésnek köztetek talán nincs is valódi oka. Csak feltételezések. És hogy nem kellene egymástól "elvárnotok" a saját magatok gondolkodását. Mind a ketten azért vagytok itt, hogy "megmutassátok" magatokat, hisz leírtátok (jól emlékszem, h. mindketten?), hogy párt kerestek. Ennek a célnak nem tesz jót, ha egymásnak estek. Mindenki fegyelmezett partnerre vágyik, nem olyanra, aki még egy fórumon is veszekszik. Gondoljatok erre. (És nem, nem fogok elkezdeni én is veszekedni, amennyiben egyikőtök nekem találna esni, hogy én csak ne utasítgassak senkit senkire, mert ha ez megtörténik, az natúr hiszti lesz, és annak veszem, ami:)) Felfortyanás nélkül:)

Avatar
Szabi
Hozzászólások: 30
Csatlakozott: kedd máj. 30, 2017 2:01 pm
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Neked mit jelent a biszexualitás?

HozzászólásSzerző: Szabi » vas. ápr. 08, 2018 1:41 pm

Szerintem én nem veszekszem és nem vádaskodok. Sajnos kevesen tudnak kulturáltan ész érvekkel beszélgetni. Hogy jártam-e Mircivel, azt én sem tudom, mert gőzöm sincs ki ő. Valószínű, ő tudja, hisz többet tud rólam, mint én magam.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Szabi vas. ápr. 08, 2018 1:52 pm-kor.

Avatar
Szabi
Hozzászólások: 30
Csatlakozott: kedd máj. 30, 2017 2:01 pm
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Neked mit jelent a biszexualitás?

HozzászólásSzerző: Szabi » vas. ápr. 08, 2018 1:52 pm

Csak azt látom hetek óta, hogy MIirci módszeresen neki megy mindenkinek. Hol az összes fórumozót szidja, hogy itt nincs egy normális ember sem, akivel ismerkedni lehetne értelmesen. Hol a BDSM-ben érintetteket nevezi betegeknek, hol a biszexuálisokat megbízhatatlannak. Most pedig végre talált egy hús vér személyes ellenséget magának. A bűnöm pedig az, hogy le mertem írni, hogy nem értek vele egyet. Büszke rá, hogy ő már régebbről ismer engem. Pedig ebben nincs nehéz dolga, ugyanis nekem nem szokásom mindig másik felhasználó név mögé bújni. És igen, sokszor írtam már le, hogy nem szép dolog itt neki menni az embereknek, csoportoknak. Ugyanis ide épp azért merészkednek fel sokan, és veszik a bátorságot, hogy írjanak, mert abban reménykednek, hogy innen talán nem nézik ki őket, azért mert mások.


Vissza: “Biszexualitás”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 11 vendég