Neked mit jelent a biszexualitás?

Avatar
Szabi
Hozzászólások: 30
Csatlakozott: kedd máj. 30, 2017 2:01 pm
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Neked mit jelent a biszexualitás?

HozzászólásSzerző: Szabi » vas. szept. 03, 2017 7:10 am

Egyébként meg ez nem is lineáris dolog, hanem több tényezős, több dimenziós. Más az, hogy kik vonzanak szexuálisan és az, hogy kikbe tudunk szerelmesek lenni. Ez a két dolog nem feltétlenül fedi egymást teljesen.

Avatar
Zattarra
Hozzászólások: 35
Csatlakozott: szer. máj. 31, 2017 1:08 pm

Re: Neked mit jelent a biszexualitás?

HozzászólásSzerző: Zattarra » vas. szept. 03, 2017 8:21 am

Már az ókori Róma-ban is létezett a biszexualitás. A gazdag családok gyakran vásároltak fiatal fiúkat. És a feleségek úgyszintén rendelkeztek fiatal lányokkal. Annak idején a biszexualitás annyira normális dolog volt. A görögöknél is. Totál nyiltan csinálták, nem rejtőzködtek. Megvagyok győződve, hogy azután is létezett, létezik most is. Minden heteroban megvan a biszexuális. Vagy a meleg. Csak nem kerül felszinre és úgy éli le az életét, hogy soha ki nem próbálja. Vagy egyszerűen nem tudatosul benne. De a gondolattal eljátszadoznak...rengetegen.
Sokáig éreztem csak az “elméleti részt”. Nem volt kivel megbeszéljem a dolgaim. És nem volt ilyen jellegű tapasztalatom. Aztán fordult a kocka. Most másképp látom a dolgokat, másképp élem meg. Ha visszapörgethetnék néhány évet, sok mindent másképp csinálnék.

labdajáték
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: vas. szept. 03, 2017 9:50 am

Re: Neked mit jelent a biszexualitás?

HozzászólásSzerző: labdajáték » vas. szept. 03, 2017 10:09 am

Sziasztok!

Az én történetemben kizárólag férfiak szerepeltek sokáig, és van is gyerekem. Most kizárólag nők érdekelnek, szexuálisan és szerelem ügyileg is. A férfiak taszítanak. Nem szeretem ezt a megnevezést, hogy biszexuális, nem is tartom magam annak. Inkább úgy fejezem ki, hogy kizárólag nőkhöz vonzódom. De vannak olyanok, akik nőkbe szerelmesek, és szexuálisan is a nőkhöz vonzódnak, de időnként szükségük van férfival is szexuális aktusra.
A szexualitás nem nemhez kötött, sőt elsődleges funkcióját is csak nagyon ritkán használjuk (megtermékenyítés) A szexualitás mint kölcsönös örömszerzés, kapcsolat megerősítés nem nemfüggő. Így ha elválasztjuk a nemektől, akkor csak egyszerűen szexuális vonzódás van, amit kétféle dolog befolyásol: saját nemem/nemi szerepem elfogadása, a másik nemhez való viszonyulásom. Ez pozitív-negatív skála, s mindenki elhelyezkedik rajta valahol. Aszerint fog megnyilvánulni a szexuális orientáció, hogy hol helyezkedünk el. S mint ahogy itt többen is leírtátok/leírtuk saját történetünket, nem kőbe vésett születésünktől fogva, hanem a bennünket ért hatásokra változik.
Engem pl nem érdekelnek azok a nők, akiket jelen időben is érdekelnek férfiak, mert a férfiakat még így is elutasítom. Csak azokkal a nőkkel érzem jól magam, akik kizárólag nőket szeretnek, szexuálisan is.
Azokat tartom biszexuálisnak, akik nem kizárólagosan csak az egyik nemhez vonzódnak.

Avatar
Virág85
Hozzászólások: 38
Csatlakozott: vas. júl. 09, 2017 4:29 pm
Tartózkodási hely: Szabadka

Re: Neked mit jelent a biszexualitás?

HozzászólásSzerző: Virág85 » vas. szept. 03, 2017 11:46 am

Kedves Fórumozók!

Jó látni, h már beszzélgetünk!

Az utóbbi bejegyzésekben sok dolgot megneveztetek a szexuális/romantikus vonzódás terén. Ha továbbgondoljuk, rengeteg variáció lehetséges és ez teljes mértékben rendben van. Szerintem az a kulcsfontosságú, h elfogadjuk saját működésünket és őszinték legyünk a kapcsolatainkban. Az élet pedig hozza az új tapasztalatokat.
Naplemente, arra kérlek, ne használj elutasító jelzőket. Megértem, h a téma nagyon személyes és időnként össze vagyunk zavarodva. Szerintem a jelzők, a kategóriák helyett sokkal fontosabb, h szeressünk és nyitottak legyünk.

Egyéb vasárnapi délutáni gondolatok?

jolana
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: vas. júl. 23, 2017 11:23 am

Re: Neked mit jelent a biszexualitás?

HozzászólásSzerző: jolana » pén. szept. 08, 2017 6:10 pm

Sziasztok! Örülök, hogy van ez a téma, és jó volt olvasni az írásaitokat, már nem érzem magam annyira ufónak. Bár az én sztorim nagyon fura, nem is tudok vele mit kezdeni (tudajdonképpen semmi sem történt, de érzelmileg kész vagyok). Azért leírom, kiváncsi vagyok, mit gondoltok.
40 éves múltam nemrég, két gyerekem van, külföldön élek az apjukkal, egy igen nehezen működő (és számomra már szinte teljesen kihült) párkapcsolatban, viszont anyagi függőségben, mert nem sikerült itt szakmai életet és önállóságot felépítenem. Ráadásul pszichés kezelés alatt állok gyakorlatilag az első gyerekem születése óta, 6 éve, különféle diagnózisokkal, eleinte szülés utáni depresszió volt, aztán kényszerbetegség, generallizált szorongás, stb. Igen sikertelen korszakomban vagyok, több irányból is "megkritizálva", ezeket most itt nem részletezném. A szexualitásom sosem működött ideálisan, bár mindig is úgy gondoltam, hogy hetero vagyok, de rendszeresen problémám volt nőgyógyászatilag is, meg lelkileg is a dologgal, és nagyon nehezen elégülök ki. A jelenlegi párkapcsolatomban ráadásul ezzel eléggé egyedül maradok. A libidóm sokszor volt lent, igazából olyan apátiában vagyok, leszarom, ha "muszáj", akkor szexelek, legyen gyorsan vége. Sajnos ezzel nem vagyok nagyon egyedül, sok ilyen nő van a környezetemben is. Nőkkel való kapcsolat eddig csak kétségbeesésemben jutott eszembe, ha már ennyire "elcseszett hetero" vagyok. Illetve álmodtam ilyesmit, de azt hittem, nem kell komolyan venni. De az utóbbi kb. egy évben megugrott a libidóm, viszont otthon nem lett jobb. Eleinte rákattantam a fiatalabb fiúkra, persze csak elméletben, mert a megcsalást erkölcsileg nem tartom jónak, meg nem is mertem volna belemenni, csak táncklubbokban hagytam magam tapperolni mindenféle kiscsávók által. Valahogy az életerejük, a vitalitásuk tetszik, az én apatikus, depresszív, "beleragadt" életemből kinézve ez csodálatos lehetőségnek tűnik. De ezt abbahagytam egy idő után.
Aztán nyár elején történt valami irracionális: egyik nap, amikor egyedül iszogattam szomorúan egy bárban (nagy ritkán van szabadidőm a gyerekektől), elém került egy nagyon fiús lány. Az a jellegzetesen androgin típus, akit a sztereotipia alapján a "fiúnak" tartanak a kapcsolatban. Először idegesített, ő is látta rajtam, szerintem azt hitte, hogy homofób vagyok (és ez akkor majdnem igaz is volt). Aztán amikor elment, elkezdtem agyalni azon, hogy miért idegesít ennyire, és rájöttem, hogy olyan szabadságot jelképez, ami nekem nincs és úgy érzem, már nem is lesz soha. Azóta teljesen rá vagyok kattanva erre a lányra, illetve a hasonlókra, csak a fiús lányok vonzanak, de ők nagyon, igazából mindenkiben ezt a lányt keresem. Azt hittem, ez majd elmúlik, de egyre intenzívebb, egész nyáron ez volt, agyilag nem is voltam a családommal, csak fizikailag, lelkileg az álomvilágomban voltam. Többször visszamentem ebbe a bárba, aztán elmentem "speciális szórakozóhelyre" is, ahol először másfél órán át mászkáltam az utcán fel-le, mire be mertem menni, majd leültem egy koktéllal a sarokba, és onnan néztem az eseményeket, miközben bőgtem, mert annyira szánalmasnak éreztem magam. Biztos voltam benne, hogy a homlokomra van írva, hogy "kezdő" vagy "csak megfigyelő" vagy "elcseszett hetero" vagy valami ilyesmi. Közben otthon azt mondtam a férjemnek, hogy moziba megyek. Azt gondolom, a témába vágó fórumokat olvasva, hogy az "igazi leszbikusok" nem bírják az ilyen nőket, akik "azt sem tudják mit akarnak". Alig van ember, akinek erről beszélhetek, de akinek elmondtam, azt mind úgy reagált, hogy ez hülyeség. Van, aki a pszichés betegségem irányába vitte el, hogy ez most biztos az újabb kényszerem, vagy borderline vagyok akit magával ragadnak az érzelmei, vagy ez egy menekülés, hogy ne kelljen addig sem az elcseszett életem megoldásával foglalkoznom (amíg azon agyalok, hogy leszbikus lettem-e). Van egy gyerekkori barátom, aki meleg, ő is azt mondta, hogy azilyesmi kijött volna előbb is, nem 40 évesen kezdődik. Én meg közben haragszom magamra, hogyha legalább rámosolyogtam volna arra a lányra.... de akkor mi történt volna? Biztos van valakije, olyan jól nézett ki, én meg idősebb is vagyok nála, elhízott, lerobbant, ki van írva az arcomra a depresszió, és beleragadtam a nem működő életembe, biztos nem tudnék ilyesmit könnyen felvállalni, neki meg nem kell a bujdosósdi.
Ti mit gondoltok? Szerintetek is ez csak egy "tipikus agybaj"?
Amúgy régen én is azt gondoltam, hogy a biszexualitás hülyeség, aki tényleg meleg/leszbikus, az nem tehet róla, és ők nyilván csak úgy lehetnek boldogok, de aki biszex, annak elvileg van választási lehetősége, és akkor már "illik" a hetero utat választani.

Avatar
Virág85
Hozzászólások: 38
Csatlakozott: vas. júl. 09, 2017 4:29 pm
Tartózkodási hely: Szabadka

Re: Neked mit jelent a biszexualitás?

HozzászólásSzerző: Virág85 » szomb. szept. 09, 2017 12:24 pm

Kedves Jolana!

Örülök, h írtál és sajnálom a nehézségeid hosszú sorát.

Magam is megtapasztaltam, h mennyire nehéz a biszexualitásról beszélni és elfogadó, értelmes válaszokat kapni. Véleményem szerint az a legfontosabb, h fogadd el önmagad és merjél nyitni. Az én történetemben is voltak olyan elemek, amikor a biszexualitásom felvállalását hátráltatták a mentális szakemberek. Ez vérlázító. A Te helyedben elgondolkodnék azon, h mi a különbségek az életedben a krízised előtt és most. Végtelenségig lehet analízálni, de ha az életünk meghatározó elemeit nem vesszük figyelembe, nem fog sok jó kisülni belőle. Az emberek nem omlanak össze vagy kerülnek padlóra, mert minden rendben van az életükben. A terápiák tudnak segíteni, de sajnos korántsem annyit, amennyit ígérnek. Az olyan ostoba és ártalmas előítéleket, amelyeket említettél, egyszerűen hagyd figyelmen kívül. Vedd önmagad komolyan és kis lépésekkel javíts az életeden. Drukkolok Neked és szívesen olvasom bejegyzéseidet!

Avatar
Szabi
Hozzászólások: 30
Csatlakozott: kedd máj. 30, 2017 2:01 pm
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Neked mit jelent a biszexualitás?

HozzászólásSzerző: Szabi » vas. szept. 10, 2017 1:03 pm

Szerintem simán előfordulhat egy nőnél akár negyven évesen is, hogy egyszer csak rájön vonzódik a saját neméhez. Hiszen úgy vagyunk kicsi korunktól szocializálva, hogy férfival kell lennünk. Ezt a programot annyira mélyen belénk rakják, hogy nem csoda, ha sokaknak nehéz vagy lehetetlen ettől eltérni. Főleg, hogy az is elvárás volt évszázadokig - sok helyen még most is - hogy nekünk egyáltalán ne legyen fontos a szex. Nekünk csak annyi a feladatunk, hogy férjhez menjünk, gyerekeket szüljünk és kiszolgáljuk a családunkat. Igaz, ebbe a kiszolgálásba a szex is beletartozik, de ki mondta, hogy ezt élveznünk is kell? Nem mondom, hogy régen soha nem örömből szexeltek a nők. Biztos akadt olyan is, de azt senki nem verte nagy dobra, mert nem volt illendő. Persze közben nagyot fordult a világ, és a nők is rengeteget változtak, de ezek a régi berögződések még ott vannak sok családban, és bizonyos társadalmi rétegekben. Gyakorlatilag a világon a nők helyzetét tekintve ma mindenféle szélsőség előfordul, a sötét középkortól kezdve a teljes szabadságig, sőt szabadosságig. Nem csoda, ha sokan, csak kapkodják a fejüket, és fogalmuk sincs, hányas a cipő. Főleg, hogy van, ahol a környezet sem segít. Egyrészt, mert ők sem tudnak ezzel mit kezdeni. Másrészt mert van, akinek nem is érdeke. Hisz, ha a nő szabadon élhet, ki fog akkor rájuk főzni, mosni, takarítani, ki fogja felnevelni a gyerekeiket?

Avatar
Zattarra
Hozzászólások: 35
Csatlakozott: szer. máj. 31, 2017 1:08 pm

Re: Neked mit jelent a biszexualitás?

HozzászólásSzerző: Zattarra » szer. szept. 13, 2017 4:44 pm

SAJNOS ...Sokan úgy képzelnek el egy párkapcsolatot, hogy kizárolag önmagukat, a saját érdekeiket képviselik benne, és a MI, az EGYÜTT fogalmat nem ismerik. Úgy szeretnének részt venni egy kapcsolatban, hogy csak a saját jólétükre koncentrálnak mindvégig. Saját céljaikért dolgoznak és úgy gondolják, a párkapcsolat arra való, hogy a kényelmüket szolgálja, céljaik, vágyaik megvalósitásához jelentsen biztos alapot.

Avatar
Virág85
Hozzászólások: 38
Csatlakozott: vas. júl. 09, 2017 4:29 pm
Tartózkodási hely: Szabadka

Re: Neked mit jelent a biszexualitás?

HozzászólásSzerző: Virág85 » szomb. szept. 16, 2017 2:38 pm

Kedves Fórumozók!

Szomorúan olvastam az utóbbi keserű bejegyzéseket. Sajnálom a nehézségeket, amelyeket átéltetek.

Egyezek azzal a meglátással, miszerint a nők emberjogi helyzete és szabadsága messze nem ideális és sok szélsőség is jelen van.
A csalódásokkal és rossz tapasztalatokkal kapcsolatban két szempont jut eszembe. Egyrészt, legtöbben rendelkezünk különböző fokú sérelmekkel és fontos ezekről beszélni.Másrészt saját tapasztalatból is tudom, h ez nem könnyű egyik félnek sem. Úgy érzem, h a társas támogatás igen fontos, de a saját magunkhoz való hozzáállás és gondviselés a kulcsfontosságú. Amíg néhány dolgot nem tudtam a helyére tenni az életemben és a múltamban, többeknek beszéltem ezen gondjaimról és bár sokszor megvolt a jóindulat, nem sült ki belőle túl sok jó. Egyikünk sem tökéletes, de ha valaki megváltót keres, attól a legtöbben ösztönösen elriadnak. Lehet nagyobb csomagunk is, ha megbékéltünk vele és többé-kevésbé jól vagyunk. Amikor sikerül eredményese(bbe)n gondoskodni önmagunkról, egyre többen megközelítenek és az életünk részévé válnak.

Ti mit gondoltok a fentiekről?

Avatar
Szabi
Hozzászólások: 30
Csatlakozott: kedd máj. 30, 2017 2:01 pm
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Neked mit jelent a biszexualitás?

HozzászólásSzerző: Szabi » vas. szept. 17, 2017 10:20 am

Igen Virág, én is így gondolom. Röviden úgy fejezném ki, ha magamért nem állok ki, senki nem fogja azt megtenni helyettem. Hogy magamért kiállhassak, ahhoz az kell, hogy tudjam nekem milyen testi és lelki szükségleteim vannak, ehhez pedig elengedhetetlen az önismeret. Sokszor azt sugallják, hogy ez önzés. Pedig az az önzés, ha mástól várom, hogy vigyázzon rám, és boldoggá tegyen. Az összes regény és romantikus film azzal van tele, hogy jön a nagy ő, és megszűnik minden probléma. Ez marhaság! Ha egy kicsit is hajlandóak vagyunk meglátni a nagy büdös valóságot, tisztán látszik, hogy egyetlen normális párkapcsolat sem születik abból, ha azt várom, hogy a másik ember oldja meg az életem, ha mástól várom a boldogságot. Tartós boldogságot csak úgy lehet elérni, ha harmóniában vagyok saját magammal. Főleg, ha gyereket nevelünk fontos erre törekedni, mert csak, egy kiegyensúlyozott szülő tud érzelmi biztonságot adni. És mert a gyerek legtöbbször azt a mintát követi, amit a szüleitől lát.

Avatar
Virág85
Hozzászólások: 38
Csatlakozott: vas. júl. 09, 2017 4:29 pm
Tartózkodási hely: Szabadka

Re: Neked mit jelent a biszexualitás?

HozzászólásSzerző: Virág85 » vas. szept. 17, 2017 1:49 pm

Örülök, h írtál a romantikus darabok irrealitásáról. Teljesen egyezek Veled. A boldogan éltek, amíg meg nem haltak hatalmas hazugság. Amikor mindkét fél őszintén igyekszik, akkor sem mindig megvalósítható. Ha azonban megtanuljuk értékelni a korrekt, de nem időtlenül végtelen kapcsolatokat, jobban járhatunk. Ezzel nem a hosszútávú közös célok ellen szólalok fel. Inkább azt fogalmazom meg, h ez nem mindig lehetséges - viszont azért még sok pozitív gyümölcse lehet.

Avatar
Szabi
Hozzászólások: 30
Csatlakozott: kedd máj. 30, 2017 2:01 pm
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Neked mit jelent a biszexualitás?

HozzászólásSzerző: Szabi » kedd szept. 19, 2017 8:50 am

Konkrétan arra vagyunk kondicionálva, hogy ha nem találunk boldog holtomiglan kapcsolatot, akkor velünk baj van. Annyira bennünk van ez a program, hogy észre sem vesszük, hogy gyakorlatilag senki nem találta ezt meg. Van, aki benne ragad egy boldogtalan kapcsolatban, van, aki egyikből a másikba megy, és van aki már egyáltalán nem hajlandó elköteleződni. Vagy az egyedüllétet választja, vagy a szexkapcsolatokat. Közben meg van róla győződve, hogy vele nagy baj van. Iszonyú sok ilyen program és előítélet nehezíti az életünket, még a legértelmesebbek is nagyon nehezen tudják letenni ezeket.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Szabi csüt. szept. 21, 2017 8:59 am-kor.

labdajáték
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: vas. szept. 03, 2017 9:50 am

Re: Neked mit jelent a biszexualitás?

HozzászólásSzerző: labdajáték » kedd szept. 19, 2017 9:58 am

Szerintetek mi a megoldás? Hogyan alakíthatunk optimális kapcsolatot, amiben elég jól érezzük magunkat mindketten? Miért nem alakítunk ki racionális alapon kapcsolatot?

Avatar
Virág85
Hozzászólások: 38
Csatlakozott: vas. júl. 09, 2017 4:29 pm
Tartózkodási hely: Szabadka

Re: Neked mit jelent a biszexualitás?

HozzászólásSzerző: Virág85 » kedd szept. 19, 2017 3:39 pm

Ha lenne sikeres tankönyvszerű válasz, akkor nem tennénk fel ezt a kérdést :) Mit értesz a racionális alap alatt?

Avatar
Szabi
Hozzászólások: 30
Csatlakozott: kedd máj. 30, 2017 2:01 pm
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Neked mit jelent a biszexualitás?

HozzászólásSzerző: Szabi » csüt. szept. 21, 2017 9:07 am

Szerintem egy harmonikus kapcsolathoz két dolog elengedhetetlen - a megfelelő társon kívül. Az egyik, hogy változtassunk az elvárásainkon. Mert amíg azt várjuk, hogy egy másik ember vagy egy párkapcsolat oldja meg az összes problémámat, és tegyen boldoggá, addig minden próbálkozásunk kudarcra van Ítélve. Be kell látni, hogy egyetlen kapcsolat sem képes erre, nem is ez a feladata. Nézetem szerint azért vagyunk itt, hogy tanuljunk fejlődjünk. Egy párkapcsolat nagyon ideális terep erre. És itt el is érkeztünk a második feltételhez. Ha hajlandó vagyok belenézni abba a tükörbe, amit a társam tart nekem, ha hajlandó vagyok nem csak a másikban meglátni a hibákat, hanem magamban is, ha hajlandó vagyok a nehézségeket leckéknek látni, akkor képes vagyok fejlődni a kapcsolat által, és ettől csakis ettől lesz sikeres egy kapcsolat.


Vissza: “Biszexualitás”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég