Leszbikus párkapcsolaton belüli erőszak

mozaik
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: szomb. jún. 24, 2017 4:33 pm

Leszbikus párkapcsolaton belüli erőszak

HozzászólásSzerző: mozaik » szomb. jún. 24, 2017 6:36 pm


Avatar
Virág85
Hozzászólások: 38
Csatlakozott: vas. júl. 09, 2017 4:29 pm
Tartózkodási hely: Szabadka

Re: Leszbikus párkapcsolaton belüli erőszak

HozzászólásSzerző: Virág85 » kedd márc. 27, 2018 5:08 pm

Kedves Mirci!

A bántalmazásnak sok fajtája és formája van, ugyanakkor csak nagyon súlyos esetekben merjük kijelenteni, hogy erőszakról van szó. Nehéz gyermekkorom volt, sok -nem fizikai- bántalmazással, így mélyen egyetértek Veled abban, hogy egy semmibevévő, lekezelő hozzáállás nagyon is veszélyes. Véleményem szerint egy nem egyenrangú/ nem biztonságos és nem egyenrangú kapcsolat nem hozhat jót. Sok ember megragad egy kamaszos szinten és nem tud éretten szeretni és ez is fájdalmas lehet, nem is kicsit. Egy buddhista gondolat szerint ahhoz, hogy jót tegyünk három dolog szükséges: jót akarni, jól akarni és jó végeredményt létrehozni. Te mit gondolsz?

Szép estét mindenkinek!
Virág

Brumi
Hozzászólások: 62
Csatlakozott: szer. jan. 24, 2018 12:05 am

Re: Leszbikus párkapcsolaton belüli erőszak

HozzászólásSzerző: Brumi » kedd márc. 27, 2018 9:31 pm

Szia, Mirci, szerintem ha bepánikolsz, és erőszakot sejtesz, akkor az ott is van. Persze senki sem vállalja magáról, hogy erőszakos. Engem verbálisan bántalmazott egy nő a kapcsolat leszálló ágában, az annak előtte lévő fokozat a beszélgetésből való kizárás volt, a legkorábbi pedig a hideg udvariasság. Ő is elmondta, hogy megütötte egy exét, szerintem pedig ami egyszer megtörtént, az megtörténik még egyszer. Amiatt estem ennek a kapcsolatnak a csapdájába, mert a nőt nagyon súlyosan bántalmazták, egy szétroppant lélek volt. De nem tudott mit kezdeni a későn kapott szeretettel, már csak gyengeségnek látta, s a támadó vadászösztönt váltotta ki belőle. Egy nála is korábbi kapcsolatom egész életében ugyanazokat a köröket futotta mindenkivel, és velem is megfuttatta ezt a rövid és kimenet nélküli hurkot, amelynek szintén része volt a verbálisan kierőszakolt dominancia vádaskodással, indokolatlan támadásokkal.
Egyébként akitől olyat hallok, hogy "lekevert egy pofont", azzal én már minden kapcsolatot megszakítok, ha kolléga, akkor elhallgatok a számára stb.

Brumi
Hozzászólások: 62
Csatlakozott: szer. jan. 24, 2018 12:05 am

Re: Leszbikus párkapcsolaton belüli erőszak

HozzászólásSzerző: Brumi » szer. márc. 28, 2018 10:23 pm

Volt-e olyan konkrét élményetek, amit vagy amiket agresszióként éltetek meg érzelmileg, az eszetekkel mégis bizonytalankodtatok, hogy talán nem is az, mert talán ti vagytok túőlérzékenyek? Milyen esemény tud ilyesmit okozni?

Avatar
Virág85
Hozzászólások: 38
Csatlakozott: vas. júl. 09, 2017 4:29 pm
Tartózkodási hely: Szabadka

Re: Leszbikus párkapcsolaton belüli erőszak

HozzászólásSzerző: Virág85 » csüt. márc. 29, 2018 5:49 am

Kedves Brumi!

Sajnos igen... Írok pár példát.
Nehezebb kijelenteni, hogy erőszakról volt szó, amikor az agresszor átláthatatlan viszonyokat teremt és bármit teszel, semmi sem jó, de nincs rá logikus válasz. Nehezebb akkor is szembeszállni, ha mi vagyunk a bűnbaknak beállítva. Sok bántalmazó kítűnően ügyel a látszatra és úgy érezhetjük, hogy akár tényleg a mi hibánk. Véleményem szerint az a mi hibánk, hogy nem hallgatunk időben a saját megérzéseinkre. Azt a figyelmeztető jelet vettem észre később, hogy egy kapcsolattól jobb lesz-e az életem vagy nagy lelkesedéssel darabjaira kezd-e hullni.
Remélem, hogy tudtam valamennyire hasznodra lenni a bejegyzésemmel. Szép napot!

Brumi
Hozzászólások: 62
Csatlakozott: szer. jan. 24, 2018 12:05 am

Re: Leszbikus párkapcsolaton belüli erőszak

HozzászólásSzerző: Brumi » csüt. márc. 29, 2018 1:34 pm

"Azt a figyelmeztető jelet vettem észre később, hogy egy kapcsolattól jobb lesz-e az életem vagy nagy lelkesedéssel darabjaira kezd-e hullni."

Ebben milyen igazad van! Tulajdonképpen nem is kellene más jelekkel foglalkozni. Mivel ez mindent megmutat.
Bár van egy "csel", amivel ez a józan megérzés is kikapcsolható. Amikor a bántalmazó segítségre szorulónak mutatja magát, tehát pl. beteg, vagy tragikus egzisztenciális helyzetben van, és a párja olyankor hajlamos a kapcsolatban érzett rossz érzéseit ezeknek a külső (nem a társa jelleméből fakadó) okoknak tulajdonítani. És akkor azt mondjuk magunknak, hogy mondjuk ha lesz jövedelme, onnantól minden könnyebb lesz, vagy ha sikerül normális lakhatásra szert tenni, javulni fog a hangulat. És ez mind viszi az időt. Mert nem lesz jobb. Javulnak a körülmények, és az érzés mégis egyre rosszabb lesz, és közben elpazarolt az ember az életéből sok hónapot vagy évet.

Brumi
Hozzászólások: 62
Csatlakozott: szer. jan. 24, 2018 12:05 am

Re: Leszbikus párkapcsolaton belüli erőszak

HozzászólásSzerző: Brumi » csüt. márc. 29, 2018 1:39 pm

"amikor az agresszor átláthatatlan viszonyokat teremt és bármit teszel, semmi sem jó, de nincs rá logikus válasz."

Két ilyet ismertem, energiavámpírok voltak, szükségük volt arra, hogy a körülöttük élők zavart lélekkel legyenek, mert ha más rosszul vagy bizonytalanul érezte magát, akkor érezték fölül magukat. Pl. a halálhír az ilyen embert megtáltosítja, vagy a másik kudarcától kivirul. Ő nem tud jót alkotni, nagy eredményeket felmutatni, de ha körülötte a porba sújt valakit a sors, egyből magasabbnak érzi magát a földön fekvőnél. Ezért előállítja folyton azt a helyzetet, hogy mások a földre kerüljenek, mert addig ő följebb levőnek érzi magát.

Brumi
Hozzászólások: 62
Csatlakozott: szer. jan. 24, 2018 12:05 am

Re: Leszbikus párkapcsolaton belüli erőszak

HozzászólásSzerző: Brumi » csüt. márc. 29, 2018 7:44 pm

A nárcisznak nem kell pszichopatának lennie, anélkül is pusztító egy bizonyos erősség felett. De a halvány nárcisz még viselhetős.

Avatar
Virág85
Hozzászólások: 38
Csatlakozott: vas. júl. 09, 2017 4:29 pm
Tartózkodási hely: Szabadka

Re: Leszbikus párkapcsolaton belüli erőszak

HozzászólásSzerző: Virág85 » pén. márc. 30, 2018 5:17 pm

Igen, a faggattózó üzemmód sem nem egészséges. Volt egy ilyen randim, alig vártam, hogy egyedül sétáljak haza...

Brumi
Hozzászólások: 62
Csatlakozott: szer. jan. 24, 2018 12:05 am

Re: Leszbikus párkapcsolaton belüli erőszak

HozzászólásSzerző: Brumi » pén. márc. 30, 2018 8:22 pm

"vagy gúnyolódik hogy nem válaszolsz"
Az első ilyen stílusú szónál szigorúan megkérdezem tőle: "Ezt hogy érted?!", s miután eléggé kapkodja a levegőt, felállok és otthagyom. Higgyétek el, a ragadozókkal szelíden nem lehet.

Avatar
Virág85
Hozzászólások: 38
Csatlakozott: vas. júl. 09, 2017 4:29 pm
Tartózkodási hely: Szabadka

Re: Leszbikus párkapcsolaton belüli erőszak

HozzászólásSzerző: Virág85 » vas. ápr. 01, 2018 6:49 pm

Igen, a BDSM fórum az én kezdeményezésem. Feltételezem, hogy sok, a témában járatlan személy teszi fel ugyanezt a kérdést.

A BDSM egyik alapszabálya az SSC: safe, sane and consentual (biztonságos, józan és kölcsönös beleegyezésen alapuló). Mindent lehet erőszakká tenni, ugyanakkor az "erőszaknak tűnő aktivitásnak" lehet olyan formája, ami nem erőszak, hanem kölcsönös örömszerzés és párkapcsolat esetén szerelem. Furcsa módon szinte extatikus szintű gyönyör elérési formája ez. A BDSM a szexualitás egyik gyűjtőfogalma és teljesen normális, egészséges - a kulturális tabuknak és ismeretek hiányában tűnhet ijesztőnek.
Minden kapcsolatban előfordulhat erőszak, de az nem a kapcsolat formája miatt van pl. nem azért erőszak a pofon, mert vanilla leszbikus adja és egy BDSM-ben is figyelmen kívül lehet hagyni a megbeszélteket, de az azon személyek bűne, nem pedig a BDSM orientációé.

Bízom benne, hogy sikerült egy kicsit érthetőbbé tennem a témát. Nyugodtan kérdezz még, ha szeretnél.

Brumi
Hozzászólások: 62
Csatlakozott: szer. jan. 24, 2018 12:05 am

Re: Leszbikus párkapcsolaton belüli erőszak

HozzászólásSzerző: Brumi » hétf. ápr. 02, 2018 12:09 am

"De a kínzás kinek okoz örömet?
( vagy az nem BDSM? )"

Hát ha valaki mazochista, az boldog egy szadistával, és szerintem inkább egymást kínozzák kulturáltan, mint elkapjanak valakit és azt a pincében. A boksz is ilyen - két ember kölcsönösen megegyezve gyepálja egymást.

Avatar
Virág85
Hozzászólások: 38
Csatlakozott: vas. júl. 09, 2017 4:29 pm
Tartózkodási hely: Szabadka

Re: Leszbikus párkapcsolaton belüli erőszak

HozzászólásSzerző: Virág85 » hétf. ápr. 02, 2018 5:52 am

Látom, van érdeklődés.
Sokféle igény és szerep van BDSM terén nemtől, szexuális orientációtól függetlenül. A határokat szigorúan átbeszélik, az ütések pedig gonddal kerülve megvalósításra, nem egymás testének a megjelölése általában a cél. Ha érdekel a téma, ajánlom olvassgass. A BDSM szeánszok soha nem spontánok: előre át van részletesen beszélve ki mit tehet és fog tenni, bármikor meg lehet állítani - ezek a fő biztonsági intézkedések.

Avatar
Virág85
Hozzászólások: 38
Csatlakozott: vas. júl. 09, 2017 4:29 pm
Tartózkodási hely: Szabadka

Re: Leszbikus párkapcsolaton belüli erőszak

HozzászólásSzerző: Virág85 » hétf. ápr. 02, 2018 11:25 am

Csupa extrém negatív példát soroltál fel. Szomorú, hogy csak az erőszakká fajult történeteket jegyezted meg. Kérlek, ne használj lekezelő hangnemet a témában, sérti azt a sok személyt, aki felelősségteljesen és szerelemmel gyakorolja a BDSM-t.

Avatar
Virág85
Hozzászólások: 38
Csatlakozott: vas. júl. 09, 2017 4:29 pm
Tartózkodási hely: Szabadka

Re: Leszbikus párkapcsolaton belüli erőszak

HozzászólásSzerző: Virág85 » hétf. ápr. 02, 2018 12:45 pm

Pont erről beszélek: pár cikk elolvasása után elítélsz és lenézel egy életterületet. Ebből a topikból kiszállok, nem látom értelmét.


Vissza: “Segítséget/tanácsot kérek”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 10 vendég