Mi a teendô?

rita31
Hozzászólások: 32
Csatlakozott: vas. okt. 04, 2020 8:21 am

Mi a teendô?

HozzászólásSzerző: rita31 » vas. jan. 10, 2021 6:13 pm

Megismerkedtem egy nôvel aki ADHD beteg.
Minden müködik közöttünk . Néha a komunikàcioval van baj. Én tul érzékeny tipis vagyok. Ômeg tul szókimondó.
Sokszor mond olyanokat ami nekem nem esik jól.
Utàna mint ha kicseréltèk volna oda jön h ne haragudjak.
Van mikor azt mondja sértôdj be nyugodtan.
Ô szerinte a komunikàció a gond és h ne vegyem magamra amiket mond.

Mi lenne a megoldàs hogy ez köztünk javuljon?
Van itt olyan akinek ilyen beteg a pàrja?

Avatar
pg1977
Hozzászólások: 26
Csatlakozott: kedd máj. 30, 2017 4:17 pm
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Mi a teendô?

HozzászólásSzerző: pg1977 » kedd jan. 12, 2021 6:37 pm

Lehet így is, lehet úgy is: kettőtökön áll, ha el bírjátok egymás dolgait viselni és meg tudtok mindent beszélni (ha megsért, megmondod, ő bocsánatot kér pl., ill. Te is tudsz feladni a túlérzékenységből, ha tényleg túlérzékenység az), működhet. Változhattok is, de erre nem érdemes építeni, vérmérséklet, neveltetés sokszor meghatározó. Mindenkinek vannak hibái, mindig lesznek konfliktusok, inkább az a kérdés, jó-e így is, túl tudtok-e jutni a nehézségeken...

rita31
Hozzászólások: 32
Csatlakozott: vas. okt. 04, 2020 8:21 am

Re: Mi a teendô?

HozzászólásSzerző: rita31 » szer. jan. 13, 2021 10:00 am

Komunikàció se a legjobb. Lelkizni se lehet vele.
Ô panaszkodhat de ha én szeretném kiadni valamit magamból közli h ô nem kivàncsi rà. Szeretjük egymàst ez biztos. Komunikàcion nem tudom h tudnànk javítani.

Brumi
Hozzászólások: 62
Csatlakozott: szer. jan. 24, 2018 12:05 am

Re: Mi a teendô?

HozzászólásSzerző: Brumi » szomb. jan. 16, 2021 5:00 pm

Egyedül ennek a megoldásához kevés vagy. Ha ő csak annyit mond,hogy te vagy túlérzékeny, azzal hárítja a saját felelősségét, és nem akar segíteni. Akkor ez nem lesz hosszú kapcsolat, mert kikészülsz tőle. Szakemberhez kellene mennetek, együtt. Ha elutasítja, nem fogod sokáig bírni.

rita31
Hozzászólások: 32
Csatlakozott: vas. okt. 04, 2020 8:21 am

Re: Mi a teendô?

HozzászólásSzerző: rita31 » szomb. jan. 16, 2021 7:13 pm

Tegnap is meséltem neki valamit és nem mellettem àllt ki. És mikor szóvà tettem hogy tudtommal a pàrom vagy illô lenne kiàllni vagy akkor ne vèlekedjen a dologrol mondja azt h nem akar belefolyni. Persze vérig sértettem én vàgyok a rossz. Ma meg kérdeztem tud e hajat fonni.
Erre ô nem de ha tudnà akkor se fonnà be. Gondolhatjàtok hogy esik. És én ne kérjek tôle semmit ne is kérdezôsködjek ennyit. Hivatkozik a betegségére meg vigyàznia kell a lelki egyen sulyàra mert ha kileng az életébe is kerûlhet. Sokat olvasgatok az ADHD betegségrôl de ilyet nem olvastam. Multkor udvaroltam bokoltam kedves voltam az neki nyàlas volt.
Most akkor? Jàtszak kô szobrot és csak akkor csinàlgatok bàrmit ha engedélyt add rà. Gondolkodtam h vala h éreztettni felnyitni a szemét hogy ez így nem jó amit sokszor csinàl. Van pszichologusa online szoktak beszélni mikor ô ugy érzi h kell. Akkor minden oké egy db ig. De mindig ezt se lehet. Ès tényleg kezdek ki készûlni.
De szeretem és jó lenne megoldani . ;(

Brumi
Hozzászólások: 62
Csatlakozott: szer. jan. 24, 2018 12:05 am

Re: Mi a teendô?

HozzászólásSzerző: Brumi » vas. jan. 17, 2021 12:12 pm

Nem fog megoldódni, a partnered úgy viselkedik, mint egy borderline.

Brumi
Hozzászólások: 62
Csatlakozott: szer. jan. 24, 2018 12:05 am

Re: Mi a teendô?

HozzászólásSzerző: Brumi » vas. jan. 17, 2021 1:44 pm

"Szeretjük egymàst ez biztos."

Szerintem csak te szereted. A szeretet nem szó, hanem tett. Ha mondogatja hogy szeret, de közben a fönt leírt gci módon viselkedik, akkor hazudik a szájával.

rita31
Hozzászólások: 32
Csatlakozott: vas. okt. 04, 2020 8:21 am

Re: Mi a teendô?

HozzászólásSzerző: rita31 » vas. jan. 17, 2021 5:12 pm

ADHD betegségrôl vélemèny?
Jóra fordulhat a kapcsolatunk?
Nem tudom h az ô viselkedésének mi köze a betegséghez? Tény h beteg gyogyszert is szedrà szoval a betegsèg nàla az tuti. De nem tudom hogyan kezeljem vagy mi ez amit ô csinàl.

Brumi
Hozzászólások: 62
Csatlakozott: szer. jan. 24, 2018 12:05 am

Re: Mi a teendô?

HozzászólásSzerző: Brumi » hétf. jan. 18, 2021 1:22 am

Magától nem fog változni. Viselkedészavaros, ha ő nem törekszik ennek a gyógyítására, nem fogják ezzel gyógyítani. 2 évig voltam borderline mellett, szeretetlen és kiszámíthatatlan volt, belebetegedtem. Sosem leszek már a régi. Ne juss el te is idáig. Nehogy azt hidd, hogy értékelni fogja, ha miatta lerobbansz. Nyilván te is tudod, hogy ő téged nem fog ápolni, nem fog gondoskodni rólad, ha idegileg kifekszel miatta.

Brumi
Hozzászólások: 62
Csatlakozott: szer. jan. 24, 2018 12:05 am

Re: Mi a teendô?

HozzászólásSzerző: Brumi » hétf. jan. 18, 2021 1:37 am

Utánaolvastam, a te párod baja is viselkedészavarral jár, és kognitív terápia kellene neki, hogy normális legyen a magatartása. De ha ő nem megy ilyenre, nem kényszeríthető.

rita31
Hozzászólások: 32
Csatlakozott: vas. okt. 04, 2020 8:21 am

Re: Mi a teendô?

HozzászólásSzerző: rita31 » hétf. jan. 18, 2021 6:06 am

Pont ezekre szed gyogyszert meg valami litiumra .
És ezzel a betegséggel kezelik.
Ô is mondta h ne vàrjam el h ispàkoljon stb.
Ah te is írtad.
Szakítàson kívûl mi a megoldàs?
Szeretnék mindent megprobàlni vele együtt.
Pszichologusba bele menne ha kérném mondta egyszer.
De pénzem nincs rà. Ja és van egy gyeremekem is .

Brumi
Hozzászólások: 62
Csatlakozott: szer. jan. 24, 2018 12:05 am

Re: Mi a teendô?

HozzászólásSzerző: Brumi » hétf. jan. 18, 2021 11:42 am

A lítium a gyógyszer neve, nem a betegségé. Bipoláris betegségre adják többek között. Sajnálom, de ez magától csak romlani fog köztetek. És valószínűleg nem pszichológus, hanem pszichiáter kell neki. Úgy tudom, csak nagyon drágán csinálnak terápiát, alkalmanként 8-15 ezer Ft. Szerintem már nem sokáig fogod bírni vele, ezek a betegségek ölnek. Úgy értem, a partnert is elpusztíthatják, akár. Tönkremegy először az idegrendszer, nekem a feszültségtől beteg lett a szívem, lehet a szívbetegségen felül agyvérzés is bármikor annál, aki így él. A testedet is tönkreteszi, ha feszültségben élsz. Rajta meg nem segíthetsz, nem lesz jobban attól, hogy engeded neki, hogy kínozzon. Agresszív partner mellett lehetetlenség megmaradni. A gyermeked fog tönkremenni először, őket hamarabb lerombolja a feszültség. Sok felnőtt azt mondja, a gyerek nem tud semmit, dehogynem. Nekem apám pszichés beteg volt, úgy tönkrementem mellett 3 év alatt, hogy azóta sem vagyok tökéletes.

rita31
Hozzászólások: 32
Csatlakozott: vas. okt. 04, 2020 8:21 am

Re: Mi a teendô?

HozzászólásSzerző: rita31 » hétf. jan. 18, 2021 1:15 pm

És nincs valami közép út?
Mit javasolsz szakítàson kívûl?
Akkor ha valami bànt igen is mondjam el?
Most is volt valami meloban én vigasztaltam h tartoson ki engedje el. Erre ô h ne bántsam ès ne oktasam ki ha tanács kell neki szol. Én ilyet nem is csináltam. Csak annyit mondtam neki h sajàt magamiadt tul kell h tudjon lépni .

Brumi
Hozzászólások: 62
Csatlakozott: szer. jan. 24, 2018 12:05 am

Re: Mi a teendô?

HozzászólásSzerző: Brumi » hétf. jan. 18, 2021 4:22 pm

De, van középút, pszichoterápia, és sok türelem, mert eltelik pár év, mire normálisabban fog viselkedni. De arra meg nincs pénzetek. Amúgy meg ha lenne, lehet, hogy úgy járnál, mint én, mikor 2 évig pátyolgattam a sok betegséggel küzdő borderline exemet, aztán amikor nálam merült fel egy betegségnek csak a gyanúja, másnap kidobott. Szóval ne erőlködj szerintem, mert ebből a kapcsolatból neked csak a rossz jut. Esetleg írd fel egy papír jobb oldalára a kapcsolat számodra jó aspektusait (mit tudom én, "jó a szex", "jól főz" stb), a balra meg a rosszakat ("nem érdekli, ha bajom van"...). Azután számold meg őket, és írd alulra a végeredményt. Ha olyasmi jön ki, hogy 19:2 a rossz oldal javára, akkor dobbants, mert döglött lóra ültél.

rita31
Hozzászólások: 32
Csatlakozott: vas. okt. 04, 2020 8:21 am

Re: Mi a teendô?

HozzászólásSzerző: rita31 » szer. jan. 20, 2021 5:51 am

Brumi írtam neked üzit


Vissza: “Segítséget/tanácsot kérek”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 11 vendég